Svaka žena zna: kad su joj hormoni u ravnoteži, ona se osjeća vitalno i zadovoljno, a izgleda dobro. Jednako tako, gotovo da i nema žene koja barem jednom u životu, prije ili kasnije, nije osjetila neku tegobu koja se može pripisati hormonima.
Kad kažemo 'to su hormoni', mislimo zapravo uglavnom na spolne hormone koje proizvodi žensko tijelo – progesteron, estrogen i testosteron.
Prirodno, ti hormoni djeluju u skladu, no taj se sklad može i narušiti pa se mogu javiti razni neželjeni simptomi, kao što su izražen PMS, izostanak ovulacije, javljanje sindroma policističnih jajnika, stvaranje mioma i polipa, napetost i preosjetljivost dojki, nepravilnosti menstruacijskog ciklusa, nemir i nervoza, potištenost i plačljivost, burne emotivne reakcije, cikličke migrene i naticanje, pojačano opadanje ili istanjenost kose, akne u odrasloj dobi, jaka želja za slatkim ili slanim, napuhnutost i niz drugih.
Nevezano od toga predstavljaju li vam simptomi tek blagu smetnju ili 'zagorčavaju' život, javljaju li se povremeno ili učestalo, izgubljena se hormonska ravnoteža može, a i treba, ponovno uspostaviti.
Za početak, trebamo znati što hormone izbacuje iz ravnoteže.
Užurban stil života, neodgovarajuća prehrana i stres (nevezano od toga je li on psihički ili fizički) vodeći su na listi krivaca za to.
Naravno, i godine prirodno donose neke promjene, no osim što ih ne možemo zaustaviti, uz odgovarajuće prilagodbe životnog stila prijelaz iz jednog hormonskog doba u drugo može proteći tako glatko da ga ni ne osjetite.
Stoga je potrebno uložiti (vrlo) malo truda i uvesti u život neke promjene koje će na prirodan način balansirati hormone. To zapravo i nisu neke promjene, već povratak na staro, na iskonsko ili organsko, onako kako bi zapravo oduvijek i uvijek trebalo biti. Neravnoteža spolnih hormona najčešće je tek posljedica našeg otklona od prirodne hrane i prirodnog ritma života, kao i kroničnog stresa, koji utječu na rad nadbubrežbnih žlijezdi, naše štitnjače i gušterače, a spolni hormoni na neki su način tek kolateralna žrtva u svemu tome.
I zato u balansiranju spolnih hormona treba krenuti od početka, od zdrave cjelovite hrane i zdravih životnih navika. Ovo su jednostavni, a učinkoviti recepti za to:
Prehrana:
Životne navike:
Mnoge biljke imaju potencijal fitohormonskog djelovanja tako što potiču proizvodnju progesterona i estrogena i održavaju njihove zdrave razine (grozdasta šparoga, konopljika, indijska kosmulja, sladić, hmelj, stolisnik, noćurak, kineska anđelika, crvena djetelina, vrkuta, divlji jam i dr.).
Sadrži ih i Femimaxx, dodatak prehrani namijenjen upravo ženama i ženskim hormonima.
Izvanredna je kombinacija pomno odabranih biljnih ekstrakata (korijen grozdaste šparoge poznate i kao šatavari, cvijet hmelja, stolisnik, indijska kosmulja, pasiflora) i važnih mikronutrijenata (mio-inozitol, cink, folna kiselina, vitamini B6 i B12) te je prirodna je pomoć u u uspostavljanju i održavanju hormonske ravnoteže.
Femimaxx pomaže normalizirati mjesečne cikluse, jača reproduktivne organe, reducira hormonski uvjetovane tegobe i prirodna je podrška plodnosti.
Formula je tako izbalansirana da odgovara ženama svih dobi, a može se sigurno primjenjivati bez vremenskog ograničenja.
Prijavi se na newsletter i ostvari 10% popusta na sljedeću narudžbu!
bio&bio je robna marka tvrtke Biovega d.o.o. Sva prava pridržana © 2022 Impressum
Prijavi se na newsletter i ostvari 10% popusta na sljedeću narudžbu!
Komentar je uspješno dodan, te će biti prikazan nakon odobrenja administratora. Dodaj novi komentar